Pokrywa studni głębinowej

Zalety studni głębinowych

Studnie głębinowe są coraz powszechniejsze w miejscach, gdzie szukamy oszczędności, a także zapewnienia sobie alternatywnego źródła zaopatrzenia w wodę. Dzięki nowoczesnej technologii budowa studni zajmuje kilka godzin, a woda może być doprowadzona do instalacji w domu.

Odpowiednie filtry pozwalają na oczyszczenie wody z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu staje się zdatna do użytku przez człowieka. Woda ze studni głębinowej jest wykorzystywana również przy wszelkich pracach ogrodowych, a także na etapie budowy domu, kiedy skorzystanie z sieci wodno-kanalizacyjnej jest jeszcze niemożliwe.

Zalety studni głębinowych

Budowa studni głębinowych polega na wywierceniu odpowiednio głębokiego otworu w ziemi, aby dostać się do warstw wodonośnych. Etapem finalnym jest umieszczenie rur studziennych, pomp, a także niezbędnych filtrów, dzięki czemu na powierzchnię trafia krystalicznie czysta woda.

Zalety studni głębinowych to przede wszystkim oszczędność, która generowana jest dzięki możliwości użycia wody, pozyskanej metodą naturalną. Woda może być wykorzystana na budowie, w ogrodzie, czy też doprowadzona do instalacji domowej. To nie jedyna korzyść. Zyskujemy niezależne źródło zaopatrzenia w wodę, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na czasowe wyłączenia lub awarie miejskiej sieci wodociągowej.

Wady studni głębinowych

Wady studni głębinowych, które musimy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wykonaniu tej inwestycji, to przede wszystkim relatywnie wysoki koszt wykonania studni. Dodatkowo należy mieć na względzie konieczność zastosowania stacji uzdatniania wody, jeśli zawartość pierwiastków żelaza i manganu w ujęciu jest wysoka. Istotne jest również uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego, jeśli zamierzamy pobierać powyżej 5 metrów sześciennych wody na dobę.

Dla niektórych osób znaczące są również metody budowy studni. Wymagane jest zapewnienie dojazdu maszynom (wiertnicom), które wykonują odwiert w miejscu, gdzie ma powstać studnia. Jest to jednak mankament, który nie powinien mieć większego znaczenia, ponieważ profesjonalne firmy zajmujące się wykonywaniem studni głębinowych, stosują nowoczesne rozwiązania technologiczne nawet w miejscach, gdzie dojazd ciężkiego sprzętu jest utrudniony.

Budowa studni głębinowej jest inwestycją, na którą decyduje się wiele osób, zapewniając sobie alternatywne źródło zaopatrzenia w wodę. Jest to metoda bardzo dobra również dla tych, którzy chcą ograniczyć koszty zakupu wody i odprowadzania ścieków. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu studni zapewniamy sobie krystalicznie czystą wodę, która może być doprowadzona do wewnętrznej instalacji wodociągowej w domu.

Dodaj komentarz